topL topR
logo  

 
strekosa
Невипадковий погляд
buletВідзнака НАН України «За сприяння розвитку науки»

28 листопада 2019 року на засіданні Вченої Ради Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем відбулося нагородження директора Науково-технічного центру Відкритого акціонерного товариства «Меридіан» імені С.П. Корольова Присяжнюка Олега Арсенійовича вищою Відзнакою НАН України «За сприяння розвитку науки».

Подробиці

В урочистій обстановці директор Міжнародного Центру член-кореспондент НАНУ В.І. Гриценко вручив нагороду директору НТЦ ВАТ "Меридіан" ім. С.П. Корольова О. А Присяжнюку., щиро привітав його і побажав подальших успіхів в плідній співпраці з Міжнародним Центром.

В своєму привітанні Володимир Ілліч підкреслив, що саме завдяки підтримці Олега Арсенійовича налагоджено успішну і тісну співпрацю з Відкритим акціонерним товариством «Меридіан» імені С.П. Корольова – провідним промисловим розробником вітчизняних безпілотних літальних апаратів. В її рамках було створено розробки, які отримали високу оцінку та були успішно впроваджені та прийняті на озброєння у Державній прикордонній службі та у Збройних Силах України. Олег Арсенійович активно підтримуючи розвиток вітчизняної фундаментальної та прикладної науки, робить важливий внесок у розвиток національного оборонно-промислового комплексу України.

     

bulet"Санофи" отметила молодых талантов в сфере медицины (ПРЕСС-РЕЛИЗ)

Нагорода SANOFI 2018 (при посольстві Франції в Україні) молодим науковцям за дослідження в медицині! На конкурс, що очолював Президент академії медичних наук України Цимбалюк В.І., було подано 70 робіт, серед яких була робота, виконана в Міжнародному Центрі. Робота «Мобільна інформаційна система підтримки прийняття рішень в діабетології з впровадженням хмарних технологій» Тетяни Обелець зайняла 2 місце.

buletМеждународный медицинский форум (апрель 2019 г.)(відео)
buletВиставка–презентація ”Зроблено в Києві”

                               

buletXХІ Міжнародна виставка індустрії безпеки “БЕЗПЕКА-2016” (м. Київ, 18-22 жовтня 2016 р., ”КиївЕкспоПлаза”, вул. Салютна, 2-б)

                          

Інтерв'ю Прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича.

Міжнародний Центр представлено наступними розробками.

                                      

buletВиставка-презентація наукових досягнень установ НАН України в рамках Х Всеукраїнського фестивалю науки (м. Київ, 19-21 травня 2016 р., Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона НАНУ) (відео)

25 травня відбулось урочисте засідання Вченої Ради з нагоди 90 річниці з дня народження академіка НАН України Скуріхіна Володимира Ілліча.

Було відкрито меморіальну дошку. На святкуванні були присутні учні академіка, рідні, провідні наувовці різних установ України.

                    

23 грудня відбулось Урочисте засідання Вченої Ради з нагоди відзначення 70-річчя ЮНЕСКО.

З привітанням від Президента НАН України академіка Б.Є. Патона виступив академік-секретар Відділення інформатики академік НАНУ Андон Пилип Іларіонович.

Подробиці

Директор Міжнародного Центру член-кор. НАНУ В.І. Гриценко у фундаментальній доповіді розповів історію створення ЮНЕСКО (UNESCO — The United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) — спеціалізованої установи Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, про основні завдання організації – встановлення справжньої культури миру та упередження розв'язування нової світової війни, що реалізуються за допомогою сприяння забезпеченню «інтелектуальної та моральної солідарності людства».

ЮНЕСКО – авторитетна міжнародна організація, яка сприяє зміцненню миру і безпеки, розширенню співробітництва народів у галузі освіти, науки і культури, комунікації та інформації, розвитку міжкультурного діалогу, забезпеченню загальних прав і основних свобод людини.

На протязі 70 років ЮНЕСКО відіграє унікальну роль в підтримці міжнародного співробітництва у вирішенні глобальних проблем сучасності. На даному етапі розвитку ЮНЕСКО особливу роль і значення набуває проблема «Освіта в інтересах сталого розвитку». Ключова роль освіти в Порядку денному в галузі сталого розвитку на період до 2030 року була поставлена до центру уваги Рамкової програми дій (РПД) «Освіта-2030», схваленої на 38-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО більш ніж 180 державами. Основа РПД - представлення нової концепції освіти до 2030 року. Нова концепція полягає в перетворенні життя людей за допомогою освіти, визнаючи важливу роль освіти в якості основної рушійної сили розвитку і в досягненні запропонованих цілій сталого розвитку.

Важливий внесок ЮНЕСКО у розвиток науки, технологій та інновацій. Становлення інформатики, розвиток робіт у галузі штучного інтелекту, інформаційного суспільства та суспільства знань, багатомовності в кіберпросторі відбувалося при безпосередній участі ЮНЕСКО.

Ці напрямки дали поштовх створенню перспективних образних інформаційних технологій, використання яких має важливе значення для досконалості діяльності ЮНЕСКО та її Крупних програм.

Крупні програми ЮНЕСКО визначили пріоритетні напрями діяльності з реалізації її мандату щодо сприяння миру та безпеки через взаємодію в області освіти, науки, культури, комунікації та інформації задля забезпечення загальної поваги до справедливості та стійкого розвитку.

Наукові та освітні організації України активно сприяли розвитку Міжурядових Програм ЮНЕСКО «Освіта для всіх» та «Інформація для всіх», які мали суттєвий вплив на поширення сучасних інформаційних технологій в науці та освіті. Вчені України, співпрацюючи з ЮНЕСКО, активно вирішують завдання в галузі суспільства знань, розвитку інформаційного простору, проблем багатомовності та багатьох інших. Важливі роботи за цими напрямками проводить Міжнародний центр та інші наукові організації НАН України.

Український сегмент Програм ЮНЕСКО успішно розвивається і багато в чому визначає використання ІКТ в пріоритетних галузях діяльності ЮНЕСКО.

Нові перспективні завдання, сформульовані ЮНЕСКО, вимагають перебудови її діяльності у всіх сферах, що вкрай важливо для організації роботи всіх країн – членів ЮНЕСКО.

Далі в доповіді був детально представлений наступний матеріал:

 1. ЮНЕСКО: назва секторів
 2. Мандат ЮНЕСКО
 3. Управління ЮНЕСКО
 4. Середньострокові Стратегії та Крупні програми ЮНЕСКО
 5. Середньострокова стратегія (2014-2021)
 6. Крупні програми та стратегічні цілі
 7. Крупна програма «Освіта»
 8. Освіта в інтересах сталого розвитку
 9. Освіта для всіх
 10.  Глобальна програма дій,  п’ять пріоритетних областей її діяльності
 11.  Освіта -2030
 12. Основні ініціативи у ключових областях освіти
 13. Крупна програма  «Наука»
 14. Крупна програма «Культура»
 15. Крупна програма «Комунікація та інформація»
 16. ЮНЕСКО і міжурядова програма «Інформація для всіх»
 17. Український сегмент міжурядової програми «Інформація для всіх»

В урочистому засіданні прийняли участь почесні гості: представник Міністерства закордонних справ України, представник Президії НАН України Учений секретар Відділення інформатики, а також вчені інших установ Кібернетичного центру НАНУ.

                 

bulet"Золотий запас України. Розпізнавання мовлення. (відео)"

bulet"«Зробити кардіограму тепер можна вдома» Програма «Факти» виробництво ICTV (фільм)"

bulet"Фазаграф™ - медичне обладнання майбутнього"

bulet"Наші гості"

bulet"Київський півмарафон"

bulet"Дела сердечные... "

bulet"Мал аппарат, да дорог"

bulet"Прибор «Фазаграф» - новое средство функциональной диагностики в спорте"

Інновації

Події

У 2013 році відзначалося 100-річчя з дня народження Олексія Григоровича Івахненка, засновника наукової школи індуктивного моделювання, автора широко відомого Методу групового урахування аргументів (МГУА), академіка НАН України
(30.03.1913 - 16.10.2007).
arrowДетальніше...

6 грудня 2013 року виповнилося 100 років з дня народженняМиколи Михайловича Амосова - видатного вченого в галузі медицини і кібернетики, Героя Соціалістичної Праці, лауреата Ленінської та державних премій академіка НАН України та НАМН України
(06.12.1913 - 12.12.2002).
arrowДетальніше...

Copyright © 2009 Адреса: пр. Академіка Глушкова, 40, м. Київ, 03680 МСП, Україна;
Тел.: (+38044) 526-2549 Факс: (+38044) 526-1570
КАРТА САЙТУ КОНТАКТИ АРХІВ
topL topR