Невипадковий погляд |
Охорона праці в сучасному суспільстві
Щорічно 28 квітня у понад 100 країнах світу, з метою привернення уваги суспільства і, головне, влади - до проблеми безпеки людини на робочому місці, відзначають Всесвітній День охорони праці. Це свято
започаткувала Міжнародна організація праці (МОП), яка вирішила розширити масштаби своєї діяльності з просування ідеї охорони праці в сучасному суспільстві. Одним з головних аспектів цієї роботи є розробка заходів щодо зниження рівня смертності на виробництві.
Ідея проведення Всесвітнього Дня охорони праці бере початок від Дня вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі. Він вперше був організований американськими та канадськими робітниками в 1989 році. У 1996 році Міжнародна організація праці (МОП) приєдналась до ініціативи Міжнародної конференції вільних профспілок про визнання 28 квітня всесвітнім Днем охорони праці, який вперше офіційно був відзначений 2003 році. Після цього подібні заходи організовувалися по всьому світу. З часом цей день об'єднав усіх, хто прагне зробити роботу людини більш безпечною для її здоров'я та життя. В офіційних заходах, присвячених цьому святу, зазвичай беруть участь керівники великих компаній, промислових гігантів, громадських організацій та профспілок.
Міжнародною організацією праці запропоновано провести Всесвітній день охорони праці у 2023 році під девізом «Безпечне та здорове робоче середовище — основний принцип та право на роботі» (A Safe and healthy working environment as a fundamental principle and right at work).
З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну питання безпеки праці набуло нового значення. Тисячі підприємств продовжують функціонувати, незважаючи на додаткові щоденні ризики та випробування. Організувати охорону праці в умовах воєнного стану — надскладне завдання, до виконання якого потрібно підготуватися належним чином. Україна несе великі втрати в цій війні і ці втрати збільшуються, у тому числі внаслідок загибелі працівників на робочих місцях. Так, у 2022 році під час виконання трудових обов’язків на виробництві постраждало 3065 працівників, у тому числі 520 працівників –зі смертельним наслідком. При цьому, безпосередньо внаслідок воєнних дій (ракетні, повітряні удари та дії вибухових предметів) під час виконання трудових обов’язків на виробництві постраждало 711 працівників, з яких 252 особи зі смертельним наслідком.
За оцінками МОП: кожен день у світі в середньому близько 5000 чоловік вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві, сумарно досягаючи за рік від 2 до 2,3 мільйона випадків виробничо обумовленої смертності. З цього числа близько 350000 випадків складають нещасні випадки зі смертельним результатом і близько 1,7-2 мільйонів смертей, викликаних пов'язаними з роботою захворюваннями. Крім того, щорічно працівники страждають приблизно від 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві, які ведуть до відсутності на робочому місці протягом більше 3 днів, і від близько 160 мільйонів випадків хвороб без смертельного результату.
Метою Дня охорони праці було привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, виявити на скільки створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню смертності на робочих місцях. З огляду на тяжкість наслідків від нещасних випадків і захворювань, пов’язаних з працею на виробництві та, зважаючи на необхідність створення належних умов праці для людини за принципом пріоритетності її життя та здоров’я, Міжнародна організація праці (МОП) щороку відзначає Всесвітній день охорони праці.
Згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 р. № 685/200 встановлено національний День охорони праці. Він проводиться 28 квітня на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та галузей економічної діяльності України. |
Відзнака НАН України «За сприяння розвитку науки»
28 листопада 2019 року на засіданні Вченої Ради Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем відбулося нагородження директора Науково-технічного центру Відкритого акціонерного товариства «Меридіан» імені С.П. Корольова Присяжнюка Олега Арсенійовича вищою Відзнакою НАН України «За сприяння розвитку науки».
Подробиці
В урочистій обстановці директор Міжнародного Центру член-кореспондент НАНУ В.І. Гриценко вручив нагороду директору НТЦ ВАТ "Меридіан" ім. С.П. Корольова О. А Присяжнюку., щиро привітав його і побажав подальших успіхів в плідній співпраці з Міжнародним Центром.
В своєму привітанні Володимир Ілліч підкреслив, що саме завдяки підтримці Олега Арсенійовича налагоджено успішну і тісну співпрацю з Відкритим акціонерним товариством «Меридіан» імені С.П. Корольова – провідним промисловим розробником вітчизняних безпілотних літальних апаратів. В її рамках було створено розробки, які отримали високу оцінку та були успішно впроваджені та прийняті на озброєння у Державній прикордонній службі та у Збройних Силах України. Олег Арсенійович активно підтримуючи розвиток вітчизняної фундаментальної та прикладної науки, робить важливий внесок у розвиток національного оборонно-промислового комплексу України.
|
"Санофи" отметила молодых талантов в сфере медицины (ПРЕСС-РЕЛИЗ)
Нагорода SANOFI 2018 (при посольстві Франції в Україні) молодим науковцям за дослідження в медицині! На конкурс, що очолював Президент академії медичних наук України Цимбалюк В.І., було подано 70 робіт, серед яких була робота, виконана в Міжнародному Центрі. Робота «Мобільна інформаційна система підтримки прийняття рішень в діабетології з впровадженням хмарних технологій» Тетяни Обелець зайняла 2 місце. |
Международный медицинский форум (апрель 2019 г.)(відео) |
Виставка–презентація ”Зроблено в Києві” |
|
XХІ Міжнародна виставка індустрії безпеки “БЕЗПЕКА-2016”
(м. Київ, 18-22 жовтня 2016 р., ”КиївЕкспоПлаза”, вул. Салютна, 2-б)
|
Інтерв'ю Прем'єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича.
Міжнародний Центр представлено наступними розробками.
|
Виставка-презентація наукових досягнень установ НАН України в рамках Х Всеукраїнського фестивалю науки (м. Київ, 19-21 травня 2016 р., Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона НАНУ) (відео)
25 травня відбулось урочисте засідання Вченої Ради з нагоди 90 річниці з дня народження академіка НАН України Скуріхіна Володимира Ілліча.
Було відкрито меморіальну дошку. На святкуванні були присутні учні академіка, рідні, провідні наувовці різних установ України. |
|
23 грудня відбулось Урочисте засідання Вченої Ради з нагоди відзначення 70-річчя ЮНЕСКО.
З привітанням від Президента НАН України академіка Б.Є. Патона виступив академік-секретар Відділення інформатики академік НАНУ Андон Пилип Іларіонович.
Директор Міжнародного Центру член-кор. НАНУ В.І. Гриценко у фундаментальній доповіді розповів історію створення ЮНЕСКО (UNESCO — The United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) — спеціалізованої установи Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, про основні завдання організації – встановлення справжньої культури миру та упередження розв'язування нової світової війни, що реалізуються за допомогою сприяння забезпеченню «інтелектуальної та моральної солідарності людства».
ЮНЕСКО – авторитетна міжнародна організація, яка сприяє зміцненню миру і безпеки, розширенню співробітництва народів у галузі освіти, науки і культури, комунікації та інформації, розвитку міжкультурного діалогу, забезпеченню загальних прав і основних свобод людини.
На протязі 70 років ЮНЕСКО відіграє унікальну роль в підтримці міжнародного співробітництва у вирішенні глобальних проблем сучасності. На даному етапі розвитку ЮНЕСКО особливу роль і значення набуває проблема «Освіта в інтересах сталого розвитку». Ключова роль освіти в Порядку денному в галузі сталого розвитку на період до 2030 року була поставлена до центру уваги Рамкової програми дій (РПД) «Освіта-2030», схваленої на 38-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО більш ніж 180 державами. Основа РПД - представлення нової концепції освіти до 2030 року. Нова концепція полягає в перетворенні життя людей за допомогою освіти, визнаючи важливу роль освіти в якості основної рушійної сили розвитку і в досягненні запропонованих цілій сталого розвитку.
Важливий внесок ЮНЕСКО у розвиток науки, технологій та інновацій. Становлення інформатики, розвиток робіт у галузі штучного інтелекту, інформаційного суспільства та суспільства знань, багатомовності в кіберпросторі відбувалося при безпосередній участі ЮНЕСКО.
Ці напрямки дали поштовх створенню перспективних образних інформаційних технологій, використання яких має важливе значення для досконалості діяльності ЮНЕСКО та її Крупних програм.
Крупні програми ЮНЕСКО визначили пріоритетні напрями діяльності з реалізації її мандату щодо сприяння миру та безпеки через взаємодію в області освіти, науки, культури, комунікації та інформації задля забезпечення загальної поваги до справедливості та стійкого розвитку.
Наукові та освітні організації України активно сприяли розвитку Міжурядових Програм ЮНЕСКО «Освіта для всіх» та «Інформація для всіх», які мали суттєвий вплив на поширення сучасних інформаційних технологій в науці та освіті. Вчені України, співпрацюючи з ЮНЕСКО, активно вирішують завдання в галузі суспільства знань, розвитку інформаційного простору, проблем багатомовності та багатьох інших. Важливі роботи за цими напрямками проводить Міжнародний центр та інші наукові організації НАН України.
Український сегмент Програм ЮНЕСКО успішно розвивається і багато в чому визначає використання ІКТ в пріоритетних галузях діяльності ЮНЕСКО.
Нові перспективні завдання, сформульовані ЮНЕСКО, вимагають перебудови її діяльності у всіх сферах, що вкрай важливо для організації роботи всіх країн – членів ЮНЕСКО.
Далі в доповіді був детально представлений наступний матеріал:
- ЮНЕСКО: назва секторів
- Мандат ЮНЕСКО
- Управління ЮНЕСКО
- Середньострокові Стратегії та Крупні програми ЮНЕСКО
- Середньострокова стратегія (2014-2021)
- Крупні програми та стратегічні цілі
- Крупна програма «Освіта»
- Освіта в інтересах сталого розвитку
- Освіта для всіх
- Глобальна програма дій, п’ять пріоритетних областей її діяльності
- Освіта -2030
- Основні ініціативи у ключових областях освіти
- Крупна програма «Наука»
- Крупна програма «Культура»
- Крупна програма «Комунікація та інформація»
- ЮНЕСКО і міжурядова програма «Інформація для всіх»
- Український сегмент міжурядової програми «Інформація для всіх»
В урочистому засіданні прийняли участь почесні гості: представник Міністерства закордонних справ України, представник Президії НАН України Учений секретар Відділення інформатики, а також вчені інших установ Кібернетичного центру НАНУ.
|
|
"Золотий запас України. Розпізнавання мовлення. (відео)"
"«Зробити кардіограму тепер можна вдома» Програма «Факти» виробництво ICTV (фільм)"
"Фазаграф™ - медичне обладнання майбутнього"
"Наші гості"
"Київський півмарафон"
"Дела сердечные... "
"Мал аппарат, да дорог"
"Прибор «Фазаграф» - новое средство функциональной диагностики в спорте"
|
|
|
|