Інноваційна діяльність Міжнародного Центру здійснюється згідно Закону України «Про інноваційну діяльність» та діючих нормативно-правових актів  за основними напрямами його діяльності.

Інноваційна діяльність спрямована на створення та впровадження нових класів інтелектуальних інформаційних технологій для промислової сфери, економіки, медицини, соціальної сфери та навчання.

Розробки Міжнародного Центру представлялись на міжнародних, національних та регіональних виставках в галузі новітніх інформаційних та інноваційних технологій та одержали дипломи за активну участь.

Міжнародний Центр – Дипломант  конкурсу виставки-презентації «Інноватика в освіті України» з номінації «Науковий супровід педагогічних інновацій в освіті», отримано Диплом за розробку і упровадження інноваційних освітніх технологій. Директора Міжнародного Центру, чл.-кор. НАНУ, проф. В.І. Гриценка нагороджено Подякою за плідну організаторську роботу по розвитку і упровадження освітніх інновацій.

Інтелектуальні інформаційні технології

В Міжнародному Центрі одержані нові технічні рішення, які дозволяють створювати наступні класи інтелектуальних інформаційних технологій: зорові інформаційні технології, призначені для сприйняття та розпізнавання зображень; мовленнєві інформаційні технології, призначені для сприйняття, розпізнавання та синтезу природної людської мови; знанняорієнтовані інформаційні технології, призначені для аналізу, розуміння, інтерпретації, генерації текстової інформації, та цифрові технології змістовної обробки текстової інформації; інформаційні нейромережеві технології для ефективної обробки знань.

Інформаційні технології інтелектуального управління

В Міжнародному Центрі одержані нові технічні рішення, які дозволяють створювати: інформаційні технології інтелектуального управління автономними мобільними кібернетичними системами; трансформерні технології для мобільних роботизованих людино-машинних систем; інформаційні технології інтелектуальної підтримки оперативних рішень з управління соціально-економічними процесами; інформаційні технології інтелектуального управління розподіленими в просторі динамічними об'єктами.

Комп'ютеризовані технології навчання

В Міжнародному Центрі одержані нові технічні рішення, які дозволяють створювати: ефективні електронні технології навчання; багатоцільові середовища електронного навчання; демонстраційно-навчальні комплекси та тренажерні системи.

Біомедичні інформаційні технології

В Міжнародному Центрі одержані нові технічні рішення, які дозволяють створювати: інформаційні технології для оперативної оцінки функціонального стану людини; інформаційні технології для відновлення порушених рухових функцій людини на основі створення електронного образу руху; інформаційні технології планування енергобалансу діабетику, що базуються на образі прогностичного глікемічного профілю; інформаційні технології управління станом здоров'я людини; інформаційні технології телемедицини.

Система “Відеосек’юриті-приміщення” реалізує технологію обмеженого доступу до приміщення на основі оригінальної технології розпізнавання обличчя людини. Швидкість розпізнавання 1-2 сек., висока вірогідність розпізнавання. Відрізняється від закордонних аналогів простотою використання, надійністю та ефективністю. Орієнтована вартість на декілька порядків нижча існуючих закордонних аналогів. Виготовлені дослідні зразки і розроблена конструкторсько-технологічна документація. Пристрій готовий до серійного промислового виробництва.

Основні технічні характеристики:

  • Відеокамера SK 1043. Роздільна здатність не менше 570 тел. ліній. Робочий світловий діапазон від 2 лк до 4200 лк.

Видео

Стереовізор призначений для одержання цифрової тривимірної моделі об’єктів навколишнього середовища. Здійснює стереофотозйомки об’єктів з подальшою обробкою цифрової моделі в комп’ютерних системах. В стереовізорі також може бути реалізовано функції надолонного комп’ютера, відеодиктофона, органайзера, голосової записної книжки. Закордонних аналогів немає. Розроблено дослідних зразок і конструкторська документація. Пристрій готовий до передачі для освоєння у виробництво.

Основні технічні характеристики портативного приладу «Стереовізор»

  • Вбудований двохядерний процесор Analog Devices BF-561 з продуктивністю 2 млрд. 400 млн. оп/с.
  •  Дві 3-мегапіксельні відеокамери.
  •  Ємність ОЗП – 128 МБ.
  •  Ємність вбудованої Flash-пам’яті – 16 МБ,
  •  2,8” вбудований TFT-LCD-дисплей з TouchScreen.
  •  USB-інтерфейс до комп’ютерних систем.
  •  Клавіатура.
  •  Живлення від Li-Po акумулятора.
  •  Ємність енергонезалежної з’ємної пам’яті до 4 ГБ

Портативний мікроелектронний прилад призначений для запису та відтворення акустичних сигналів. Повністю керується голосом. Використовує набір команд голосового управління. Іменує звукові файли голосом та озвучує файли за їх голосовими іменами. Прямих аналогів не існує. Відрізняється високою надійністю розпізнавання в умовах значних акустичних завад. Виготовлено дослідні зразки та конструкторсько-технологіча документація. Пристрій готовий до передачі  у серійне виробництво.

Цифровий відеодиктофон з голосовим управлінням представляє собою сучасний портативний електронний виріб масового використання, в якому реалізовано функції диктофона, цифрового фотоапарату, відеокамери а також надолонного комп’ютера. Керування основними функціями виконується голосом. За своїми функціональними та технічними характеристиками пристрій не поступається кращим  закордонним аналогам.  У порівнянні  з існуючими пристрій буде на 50% дешевше.

Основні технічні характеристики:

  • Вбудований двохядерний процесор Analog Devices BF-561 з продуктивністю 2 млрд. 400 млн. оп/с.
  • Ємність ОЗП – 128 МБ.
  • Ємність вбудованої Flash-пам’яті – 8 МБ, ємність додаткової пам’яті (за CF-інтерфейсом) – до 4ГБ.
  • 2,8” вбудований TFT-LCD-дисплей з TouchScreen.
  • USB-інтерфейс до комп’ютерних систем.
  • 3 Мpixel відеосенсор.
  • Живлення від Li-Po акумулятора

еремикача

Реалізує технологію усного перекладу слів, словосполучень або фраз для різних пар мов. Повністю керується голосом. Обсяг словників від 300 до 10 000 слів. Від закордонних аналогів відрізняється високою акустичною завадостійкістю та низькою собівартістю. Вбудована функція голосових підказок. Можливість легкого перепрограмування та змін пар слів. В ньому реалізовано функції безпосередньо перекладача, диктофона та надолонного комп’ютера. За своїми функціональними та технічними  параметрами пристрій на рівні кращих закордонних аналогів, реалізує якісно новий вид послуг – усномовний переклад..  Виготовлені дослідно-промислові зразки і конструкторсько-технологічна документація. Пристрій готовий до передачі у серійне виробництво.

Основні технічні характеристики:

  • Вбудований двохядерний процесор Analog Devices BF-561 з продуктивністю 2 млрд. 400 млн. оп/с.
  • Ємність ОЗП – 64 МБ.
  • Ємність вбудованої Flash-пам’яті – 16 МБ,
  • 2,8” вбудований TFT-LCD-дисплей з TouchScreen.
  • Ємність енергонезалежної переносної флеш-пам’яті до 2 ГБ.
  • USB-інтерфейс до комп’ютерних систем.
  • Живлення від Li-Po акумулятора.

Пристрій „Голосовий телефонний секретар” – це настільний інтелектуальний електронний пристрій, що функціонує під голосовим управлінням, головними функціями якого є забезпечення користувача надійними і достатніми телекомунікаційними функціями, а також функціями диктофону, голосової записної книжки, перекладача, звичайного та мобільного телефонів, комп’ютера середньої продуктивності. Даний пристій відноситься до розряду пристроїв, призначених для використання в системах «Інтелектуальний офіс» та «Інтелектуальний дім».
Пристрій простий і зручний у користуванні. Виготовлена установочна партія і розроблена конструкторсько-технологічна документація. Готовий до серійного промислового виробництва.

Основні технічні характеристики:

  • Вбудований двохядерний процесор Analog Devices BF-561 з продуктивністю 2 млрд. 400 млн. оп/с.
  • Ємність ОЗП – 128 МБ.
  • Ємність вбудованої Flash-пам’яті – 8 МБ, ємність додаткової пам’яті (за CF-інтерфейсом) – до 4ГБ.
  • 6,4” вбудований TFT-LCD-дисплей з TouchScreen.
  • GSM/GPRS-зв’язок в діапазонах 850/900/1800/1900 МГц.
  • PSTN-зв’язок (з звичайними телефонними мережами).
  • USB та RS-232-інтерфейси до комп’ютерних систем.
  • Інтерфейси S-відео, С-відео, можливість підключення монітора/телевізора.
  • Повнофункціональна клавіатура.

Призначений для оперативної оцінки функціонального стану людини за рахунок вимірювання та аналізу ЕКГ. Реалізує оригінальну технологію обробки біосигналів у фазовому просторі, за рахунок чого здатен виявити приховані ознаки захворювань. Пристрій простий і зручний у користуванні. Реалізовано в двох модифікаціях для обстежень у лікувальних закладах та домашнього застосування. Проведені клінічні випробування. Виготовлена установочна партія і розроблена конструкторсько-технологічна документація. Пристрій готовий до серійного промислового виробництва. Закордонні аналоги відсутні. Отримано свідоцтво Державної реєстрації № 8398/2008 від 3 грудня 2008 р. і дозвіл на застосування пристрою в медичній практиці.

Технічні характеристики приладу:

  • Метод реєстрації електрокардіосигналу (ЕКС): біполярний з пальців користувача;
  • Діапазон напруг ЕКС: 0,03 до 5 мВ;
  • Відносна похибка при вимірюванні ЕКС  в інтервалі 0,5 до 4 мВ:   ± 7%;
  • Відносна похибка при вимірюванні ЧСС (в інтервалі від 30 до 180 уд/хв): ±5%;
  • Середня наробка на відказ:   2000 год;
  • Габаритні  розміри: 100х70х25 мм;
  • Маса: 0,2 кг.

Призначений для відновлення рухових функцій, порушених в наслідок важких захворювань нервово-м’язової системи (інсульт, неврит лицевого нерва, дитячий  церебральний параліч, тощо),  травм, а також для нарощування сили, витривалості м’язів спортсменів, тренування рухів і м’язів,  підтримки  тонусу,  особливо в умовах дефіциту навантажень шляхом програмної електростимуляції уражених м’язів. Реалізує оригінальну технологію створення електронного образу руху та наступного програмування відповідної послідовності електростимулюючих імпульсів. Проведені попередні клінічні випробування. Виготовлена установочна партія і розроблена конструкторсько-технологічна документація. Пристрій готовий до серійного промислового виробництва. В порівнянні з зарубіжними аналогами має значно ширшу гаму функцій та значно меншу вартість (6-7 разів).

Основні технічні характеристики:

  • Два канали електротерапії.
  • Стимулюючий сигнал – прямокутні радіоімпульси, частота 10 – 180 Гц, щілинність 10, частота заповнення 5 кГц.
  • Максимальна інтенсивність струму стимуляції 100мА.
  • Діапазон реєстрації електроміограми 20 – 1000 мкВ
  • РКІ дисплей .
  • Лінійний дисплей на світлодіодах 
  • Процедурний таймер, 5-30 хвилин
  • Автономне живлення 9В
  • Габаритні розміри 220х160х100 мм
  • Маса 1,5 кг
  • Клас безпеки II BF

Портативний спеціалізований електронний пристрій-помічник призначено для вияву порушень в системі вуглеводного обміну, у тому числі і на ранніх стадіях (норма, група ризику, порушення регуляції глюкози, діабет); для полегшення діабетику планувати енергобаланс організму для того, щоб підтримувати діабет в скомпенсованому стані; для інформаційної підтримки відносно сумісності ліків, що дозволить знизити ризик небезпечних наслідків для пацієнта. Пристрій призначено не тільки для хворих на діабет, але й для широкого контингенту осіб, що прагнуть здорового способу життя, що бажають знизити масу тіла та підтримувати її в рекомендованих границях. Реалізує інформаційну технологію, що базується на образі прогностичного глікемічного профілю. Розроблено і програмно реалізовано в експериментальному зразку пристрою модуль «Енергобаланс».   

Основні функції:

  • Розрахунок “ідеальної” маси.
  • Оцінка вагового дисбалансу, рекомендації.
  • Розрахунок адекватного енергоспоживання, рекомендації.
  • Корекція зовнішніх впливів при наявності дисбалансу між харчуванням та энерготратами.
  • Розрахунок энерготрат при фізичному навантаженні.
  • Розрахунок калорійності продуктів.
  • Інформація, що попереджає про небезпечні наслідки при одночасному призначенні декількох лік.
  • Виявлення порушень у системі вуглеводного обміну, у тому числі і на ранніх стадіях (норма, група ризику, порушення регуляції глюкози, діабет).

Мікроелектронний виріб „ДАЛТ” орієнтовано на оцінку відстані до твердотільних об’єктів у ближній зоні (від 20 см до 1.3 м).
Має три типи представлення результатів вимірів — на ЖК-екран, звукові тональні та голосові повідомлення.

Габарити 138’55’28 мм
Дискретність вимірів — 1см
Похибка вимірювань — не більше 5 см
Час одного виміру — 1 мс
Інтерфейс з комп’ютером: USB і бездротовий Bluetooth.

„ДАЛТ” може бути застосований як базовий модуль у таких виробах:

  • пристрої допомоги орієнтації у просторі в умовах обмеженої видимості або при обминанні перешкод для людей з вадами зору;
  • пристрої підвищення безпеки руху автомобілів або автономних мобільних систем в умовах обмеженої видимості або обмежених маневрів;
  • системи управління різними виробничими операціями, що пов’язані з оцінкою відносних положень об’єктів.

Можливі модифікації за іншим прикладним призначенням, включаючи інтеграцію з іншими  пристроями та в різнорідні комп’ютерно-телекомунікаційні середовища, а також інші корпусні рішення та інтерфейсні можливості.
Інформаційно-комунікаційні рішення дозволяють:

  • поєднання декількох пристроїв «ДАЛТ» для одночасного функціонування;
  • обмін даними з комп’ютерними та іншими інформаційно-комунікаційними системами.

Сфера застосування не вузько спеціалізована.

Прокрутити вгору