03.11.23 
Визначили стипендіатів
серед молодих вчених

Наказом Міністра освіти і науки України Оксена Лісового директору Міжнародного Центру Олександру Волкову присуджено Державну іменну стипендію.

Наказом Міністра освіти і науки України Оксена Лісового, за вагомий особистий внесок у розвиток Української державності, участь у відсічі агресії російської федерації та сприяння обороні міста Києва, директору Міжнародного Центру Олександру Волкову присуджено Державну іменну стипендію найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні.

У МОН відбулося засідання конкурсної комісії із добору претендентів на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим ученим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України — Героїв Небесної Сотні. Засідання провели під головуванням новообраного голови комісії — Григорія Мозолевича.

Мета засідання — визначити переможців на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим ученим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України — Героїв Небесної Сотні у 2023 році.

Переможців визначали у 2 етапи:

1 етап — визначення переможців у межах розподілу квот згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2018 року № 1017 (зі змінами).

2 етап — розподіл переможців за 5 номінаціями:

  • стипендія імені Дмитра Максимова;
  • стипендія імені Назарія Войтовича;
  • стипендія імені Романа Гурика;
  • стипендія імені Устима Голоднюка;
  • стипендія імені Юрія Поправки.

На сайті МОН у розділі «Державні іменні стипендії найкращим молодим ученим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України — Героїв Небесної Сотні» представлені біографії та фото зазначених героїв.

Особливе значення під час визначення переможців конкурсу мала активна громадянська позиція щодо захисту демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів держави, її європейського вибору, а також у формуванні національної самосвідомості, гідності та почуття патріотизму.

Для участі в конкурсі 96 претендентів подали документи від державних органів, Національної академії наук України, національних галузевих академій наук України. За результатами конкурсного добору обрали 25 стипендіатів за 5 номінаціями.

До Дня Гідності та Свободи, який відзначається 21 листопада, МОН призначить 25 стипендій найкращим молодим ученим за вагомий внесок у розвиток української науки як важливої складової захисту національних інтересів України, за посилення міжнародного авторитету України, внесок у розвиток демократичних та гуманістичних цінностей у сфері науки й освіти строком на один рік у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Виплата стипендій розпочнеться з 1 січня 2024 року.

Взято з офіційного сайту МОН Україна

Прокрутити вгору