15.11.23  
Презентація книги “Віктор Глушков – творець нових світів”

подія відбулася в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого

15 листопада 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася презентація книги української письменниці і журналістки Юлії Бережко-Камінської «Віктор Глушков. Творець нових світів», яка вийшла друком у видавництві «Саміт-Книга» до 100-річчя від дня народження Академіка за підтримки Українського інституту книги.

Віктор Михайлович Глушков є основоположником інформаційних технологій в Україні, генієм, що набагато випередив свій час. Західні ЗМІ називали його «богом кібернетики».

На початку заходу пані Юлія розповіла присутнім про джерела, які були використані при написанні книги та свою кропітку роботу над їх опрацюванням. Велику допомогу їй надала донька Академіка Віра Вікторівна Глушкова, кандидатка фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, яка, нажаль, пішла з життя у травні цього року і не побачила виходу у світ книги. Відвідувачі заходу мали змогу побачити останнє відеоінтерв’ю з пані Вірою і почути від неї розповідь про геніального вченого.

Своїми спогадами про Віктора Глушкова ділилися його учні та соратники: Тетяна Подчасова, доктор технічних наук, професор кафедри економічної кібернетики та iнформацiйних систем; Олександр Палагін, академік НАН України, доктор технічних наук, професор; Олена Кашпур, заступник декана факультету комп’ютерних наук та кібернетики КНУ імені Тараса Шевченка, доктор фізико-математичних наук, доцент кафедри обчислюваної математики; Василь Піхорович, старший викладач кафедри філософії НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського; Володимир Бугров, ректор КНУ ім. Тараса Шевченка; Сергій Вакарін, почесний доктор Манчестерського університету; Володимир Петрук, кандидат філософських наук, автор книги «В.М. Глушков і Київський університет».

На заході були присутні: онука Академіка Вікторія Львова з донькою, представники Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України та Національної академії України, студенти КНУ ім. Тараса Шевченка, відвідувачі Бібліотеки.

Модератор – Олесь Доній, український журналіст, телеведучий, політик, громадський та культурний діяч.

Захід відбувся в межах проєкту «Бібліотека Ярослава Мудрого та її околиці».

Інформацію підготувала зав. відділу
обслуговування користувачів Оксана Круліковська
Фото провідного бібліотекаря відділу
обслуговування користувачів Олени Загорної

Взято інформацію з офіційного сайту Національної бібліотеки України
імені  Ярослава Мудрого
Фото взято з сайту “Вечірній Київ”

Прокрутити вгору