11.10.23 
Прощання з почесним директором В.І. Гриценком.

Прощання відбулося в холі головного корпусу МННЦ

ВЕЛЬМИШАНОВНЕ ТОВАРИСТВО!

Прошу прийняти мої глибокі співчуття, у зв’язку зі смертю члена-кореспондента НАН України Володимира Ілліча Гриценка, його Родині і всьому вашому колективу Міжнародного центру інформаційних технологій і систем. Це велика втрата. Володимир Ілліч був видатним ученим, інженером і організатором, що зробив внесок у науку і техніку, високо оцінений не лише в Україні, але й за нашими межами.  Він талановито вирішував проблеми, що охоплюють складні завдання інформатики одночасно в різних галузях знань – від медицини і останнім часом до оборонних технологій, та мудро згуртовував ваш колектив.

Вдячна пам’ять про нього навічно збережеться і в історії науки, і в серцях усіх, хто його знав.

Академік НАН України, член Президії НАН України Антон Наумовець

Шановні Колеги!

Прийміть щирі співчуття з приводу великої втрати – уходу з життя

члена-кореспондента НАН України, Голови ТК 20 Володимира Ілліча Гриценка.

Володимир Ілліч створив Технічний комітет стандартизації «Інформаційні Технології», багато років очолював Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем НАН і МОН України, зробив великий внесок у справу зміцнення авторитету України у міжнародному науковому співтоваристві, зокрема, у сфері електротехнічних та Інформаційних технологій.

Світла пам’ять про шановного Володимира Ілліча назавжди залишиться з нами!

Президент Національного електротехнічного комітету України                  Геннадій КАЧАЛЕНКО

Секретар комітету                                                                                                                   Володимир УСТИМЕНКО

Директору Міжнародного науково-навчального центру
інформаційних технологій та систем
НАН України та МОН України
Олександру ВОЛКОВУ

Колектив Інституту проблем реєстрації інформації НАН України глибоко сумує з приводу смерті члена-кореспондента НАН України, Почесного директора Міжнародного Центру ГРИЦЕНКА ВОЛОДИМИРА ІЛЛІЧА і висловлює своє співчуття його колегам, рідним і близьким.

Директор інституту                                                                                                                                                    Вячеслав ПЕТРОВ

В.І. Гриценко з 1960 року працював в Інституті кібернетики НАН України. В 1969—1977 роках — вчений секретар, з 1977 працював заступником директора по науковій роботі.

З 1997 року — директор Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем. Його авторству належать ґрунтовні роботи щодо економіко-математичних моделей і біоекомедицини; інформатики, інформаційних технологій та систем; комп’ютерних технологій навчання.

Розвивав загальну теорію інтелектуальних інформаційних технологій та можливості її застосування в багатообіцяльних мережах обробки інформації. Працював над створенням високодинамічних комп’ютерно-телекомунікаційних середовищ, інтелектуальних комп’ютерних мереж нового покоління та з питання багатомовності в кібернетичному просторі.

Багато робіт його та творчого колективу впроваджуються на підприємствах та в організаціях Києва.

Керував низкою робіт, виконуваних за державними та міжнародними науково-технічними програмами.

Є автором більше чим 400 наукових праць, з них 19 монографій, зареєстрованих 11 авторських свідоцтв. Як педагог підготував 15 кандидатів наук.

Входить до складу Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, є членом Консультативної ради з питання інформатизації при Верховній Раді України, в складі Національного комітету з інформатики при Президії НАН України.

З 1998 року працював заступником головного редактора, а з 2012 року — головним редактором журналу Кибернетика и вычислительная техника.

Помер на 87-му році життя 8 жовтня 2023 року.

Прощання з почесним директором В.І. Гриценком відбулося в холі головного корпусу МННЦ, де висловили співчуття та повагу працівники Центру, сім’я, його друзі та інші колеги, які мали змогу провести його в останній шлях. 

В.І. Гриценко був не тільки видатним вченим і керівником, але й людиною з великою душею, яка завжди підтримувала своїх колег. Він присвятив своє життя розвитку науки і освіти в Україні та за її межами, здобувши визнання і повагу в усьому світі. Він був автором багатьох наукових праць, монографій і патентів, а також ініціатором і організатором численних міжнародних проєктів і конференцій.

В.І. Гриценко залишив по собі глибокий слід не тільки в науці, а й у серцях тих, хто його знав і цінував. Він буде жити в наших думках і справах.

Вічна пам’ять Великій Людині!

Прокрутити вгору